Časté dotazy

SKIALPY

Co na skialpový kurz potřebuji?

Základem je prodyšné funkční oblečení, které Vám poskytne tepelný komfort, ponožky či podkolenky, nákrčník, kvalitní rukavice, čepice, batoh (min. 30 l) a náhradní teplé oblečení, které využijete při sjezdu. Při výšlapu na skialpech se zahřejete pohybem, poté by došlo ke snadnému prochladnutí. Je také vhodné si přibalit lyžařskou helmu s brýlemi. Doporučujeme si vzít i svačinu s pitím.

Máte i půjčovnu pro skialpy?

Ano. Kompletní skialpovou výbavu Vám půjčíme. Ta se skládá z lyží se speciálním vázáním, lyžáků, protiskluzových pásů, které se nasazují na skluznice lyží a teleskopických holí.

Pro koho je kurz skialpinismu vhodný?

Skialpinismus je vhodný pro všechny, kteří touží po dobrodružství a nebaví ho již fronty u vleku. Pokud bezpečně sjedete sjezdovku, chcete protáhnout své tělo, je skialpový kurz právě pro Vás. Nemáme žádné věkové omezení, pouze nejmenší lyžařské boty k zapůjčení máme ve velikosti 36.

Nemůže se mnou spadnout lavina?

Kurz skialpinismu je tvořen pro začátečníky pod dozorem zkušeného skialpového průvodce, tudíž nebudeme stoupat ani sjíždět nebezpečná území, prudké kopce, kde by hrozilo nebezpečí sesuvu laviny.

Jaká je kapacita skialpového kurzu?

Na skialpový kurz se může přihlásit až 8 účastníků + instruktor.

FERRATY

Co na kurz ferraty potřebuji?

Na kurz Via ferrata potřebujete především oblečení odpovídající počasí, pevnou turistickou obuv, rukavice, sluneční brýle, malý batoh s pitím a svačinou. Základní vybavení na ferraty (helma a Via Ferrata set) Vám zapůjčíme.

Pro koho jsou ferraty vhodné?

Ferraty jsou vhodné pro všechny, kteří mají rádi turistiku a nemají strach z výšek a žádná zdravotní omezení. Věková hranice je od 7 let.

Jsou ferraty bezpečné?

Ferraty jsou pro Vaši bezpečnost pravidelně kontrolovány. Pořádáme kurzy ferrata pro začátečníky i pokročilé a bezpečnost je vždy na prvním místě.

Jsou ferraty rozděleny podle obtížnosti?

Ferraty mají své rozdělení podle obtížnosti, ferraty v Rakousku jsou nejčastěji rozděleny podle náročnosti Via Ferrata písmenem A-E (A-nejlehčí, E-nejtěžší). Stejně tak se můžete setkat i s označením modrá, červená a černá, stejně jako jsou označeny obtížnosti sjezdovek (modrá- lehká, červená – těžká, černá – velmi náročná ferrata).

Jak dlouho trvá celý kurz?

Délka kurzu ferraty pro začátečníky včetně teorie jsou 3 hodiny.

Jaká je kapacita osob na jeden kurz?

Kapacita na ferratu je 6 osob + instruktor.

Jak zaplatit?

  • Dobírka – Objednáte-li si voucher na dobírku, zašleme vám dárkový balíček, který zaplatíte přepravci při vyzvednutí.
  • Rezervační poplatek 500 Kč – na účet Fio banka a.s. 2901788156/2010 zaplatíte 500,- Kč, zbytek ceny uhradíte na místě v den aktivity.
  • Platba předem – Úhrada celé částky na účet Fio banka a.s. 2901788156/2010, variabilní symbol pro identifikaci platby vám bude přidělen telefonicky.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.