Skialpy v Krkonoších a v zahraničí

Nebaví Vás dlouhé fronty u vleku a přeplněné sjezdovky? Běžky už jsou pro vás nezajímavý sport? Správnou volbou pro vás jsou skialpy. Již jste skialpinismu propadli a chcete objevit krásy Krkonoš?

Nevím, kde začít

Láká Vás adrenalinová jízda? Nevíte, kde začít? Se vším Vám rádi poradíme na kurzu skialpinismu pro začátečníky.

Nemám vybavení

Teorii z internetu máte v malíčku, ale nemáte vybavení? Provozujeme půjčovnu skialp a profesionální výbavy.

Mám zkušenosti

Již máte pár skialpových túr za sebou? Vyražte s námi na dobrodružné výpravy pro pokročilé skialpinisty.

Proč skialpy od nás?

  • Jsme skuteční profíci
  • Pořádáme kurzy skialpinismu pro úplné začátečníky i pro pokročilé skialpinisty
  • Skialpový kurz se skládá z teorie i praxe
  • Zapůjčíme Vám profi skialpové lyže i další vybavení
  • Pro zájemce zajistíme i ubytování včetně polopenze

Co jsou skialpy

Zajímají Vás nové možnosti, jak se pohybovat v horském terénu? Nebaví Vás plné běžkařské trasy a přeplněné sjezdovky? Nebo prostě hledáte něco jiného, ale nechce zanevřít na zasněžené hory. Skialpy jsou tu pro Vás.

V čem se skialpové lyže liší oproti běžkám nebo sjezdovým lyžím? Lyže jsou odlehčené, mají stoupací pásy, které oceníte především při stoupání a i do prudších kopců. Při sjezdu však oceníte maximální ovladatelnost lyží.

Jak kurzy skialpinismu probíhají?

A) Krkonoše pro začátečníky

Pátek – Teoretická příprava

Skialpový kurz začíná teorií, která je rozdělena na dvě části. V první polovině, která se koná v pátek od 18:00 do 21:00 hodin, vás náš skialpový instruktor/průvodce zasvětí do úplných základů skialpové problematiky, dozvíte se zde mimo jiné:

  • vysvětlení lavinové problematiky
  • jak se pohybovat bezpečně v terénu
  • jak probíhá plánování tras
  • jak poskytnout první pomoc
  • základy lavinové výbavy (batoh s airbagem, pípák, sonda, lopata)

Sobota – Teorie a skialpová túra

Druhá část teorie, v sobotu od 9:00 hod., vás seznámí s kompletní skialpovou výbavou, při které vám vysvětlíme ovládání lyžáků, speciálního vázání, techniku ovládání stoupacích pásů, které se nasazují na skluznice lyží a teleskopických holí.

Praktická část skialpového kurzu volně navazuje na sobotní teoretickou část a to v podobě skialpové túry, která je ukončena v 17:00 hod. Zde si vyzkoušíte vše, co jste se dozvěděli v teorii a budete mít spoustu prostoru se ptát a získat jistotu v pohybu v terénu.

Neděle – Skialpová túra

V neděli vás bude čekat závěrečná túra na skialpech. Celý kurz bude ukončen ve 14:00 hod.

B) Alpy pro pokročilé

Tento typ zážitku je určen již pro pokročilé skialpinisty, neobsahuje teoretickou část, ale pouze parádní 3 dny ježdění od pátku do neděle po rakouských nebo italských Alpách.

Záleží jen na Vás zda si zvolíte túry u jezera Lago Di Garda v Itálii, či upřednostníte Zell am See v Rakousku.


Skialpové kurzy probíhají za příznivých podmínek (dostatek sněhu) od prosince do konce března, případně v dubnu dle sněhových podmínek.

Máte-li zájem o kurz skialpinismu pro sebe či své blízké, zakupte poukaz a poté si kurz rezervujte v kalendáři termínů.

Součástí ceny kurzů není ubytování, ale můžeme Vám jej po dohodě zajistit jak v Krkonoších v naší vlajkové chatě Krosnov, tak v Rakousku či Itálii u našich partnerských penzionů i včetně polopenze.

Skialpy půjčovna

Chcete vyzkoušet skialpy a nemáte zatím skialpové lyže, boty či vázání? Rádi Vám veškeré vybavení na skialpy půjčíme. Pro účastníky kurzů je půjčovné v ceně kurzu, pro ostatní je k dispozici online půjčovna.

Třídenní Krkonoše pro začátečníky

Třídenní skialpový kurz v Krkonoších probíhá nedaleko Rokytnice nad Jizerou v horské chatě Krosnov. V případě zájmu je možné zajistit ubytování včetně polopenze. Součástí chaty je i sauna, kde se můžete příjemně po skialpové túře zregenerovat.

Třídenní skialpy pro pokročilé v Alpách

Už jste pár skialpových túr absolvovali? Chcete se posunout dál? Jsou vám české hory už malé? Nabízíme vám třídenní skialpový kurz pro pokročilé v Zell am See v Rakousku nebo u jezera Lago di Garda v Itálii.

Fotogalerie

Tyto webové stránky používají cookies a analytická data. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.